Kategorie bloga

Certyfikaty

Jakość

Blog Slavi

Elementy złączne, czym są i do czego służą? Dowiedz się więcej!
04 / Oct / 2021

Elementy złączne to m.in. kołki, nakrętki, wkręty, gwoździe, śruby, podkładki, sworznie, nity, nitonakrętki, wpusty, pierścienie i zdecydowanie wiele innych produktów wykorzystywanych w różnorodnych branżach przemysłu. Z elementów złącznych korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy przeprowadzający większe i mniejsze naprawy. Dowiedz się, dlaczego elementy złączne są istotne, jakie rodzaje ich wyróżniamy oraz do czego służą poszczególne z nich.

star_rateOcena artykułu 0
Gwinty calowe, ich wymiary oraz kompletna tabela gwintów calowych ⚙
19 / Jul / 2021

Gwinty calowe, to jeden z rodzajów oznaczenia gwintów, tuż obok gwintów metrycznych, okrągłych, prostokątnych, do drewna, walcowych i wielu innych. Jednakże - czym dokładnie jest gwint, i jakie są standardy gwintów calowych? W dalszej części artykułu znajdziesz konkretne odpowiedzi na te pytania, a także rozpisane od A do Z tabele gwintów calowych, które przydadzą Ci się w codziennej pracy.

star_rateOcena artykułu 0
Jak nitować? Pracuj efektywnie i poznaj sposoby nitowania
17 / May / 2021

Jak nitować? To pytanie pojawia się coraz częściej, ponieważ przedsiębiorstwa, w których proces łączenia elementów jest istotnym działaniem chcą poprawiać swoją wydajność i efektywność. A jak wiadomo, przy tak postawionym sobie zadaniu każdy szczegół wydaje się istotny oraz wymaga analizy. To, dlaczego warto wiedzieć czym jest nitowanie, jak nitować i jaki może mieć to wpływ na usprawnienie funkcjonowania firmy zostało dokładnie przedstawione poniżej.

star_rateOcena artykułu 0
Jakie są rodzaje stali nierdzewnej i jak czytać oznaczenia stali? Sprawdź to!
24 / Mar / 2021

To jakie rodzaje stali nierdzewnej są dostępne jest istotne dla wielu branż i przedsiębiorstw. W końcu stal nie bez powodu jest materiałem, który słynie z dużej popularności. Jest ona ceniona przede wszystkim, ze względu na wysoką wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, wgniecenia). Ponadto stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje - nie ulega procesowi korozji, który jest niepożądanym działaniem związanym z etapowym niszczeniem materiałów.

star_rateOcena artykułu 0
Nowość! Nitownica do nitonakrętek hydrauliczno-pneumatyczna - KJ73
21 / Jan / 2021

KJ73 to następca modelu KJ70, który od kilku lat jest popularnym narzędziem uznawanym jako wydajne i praktyczne. Jak wiadomo nie od dziś - nitownice marki FAR są cenione na całym świecie, co wynika z wysokiej jakości wykonania sprzętu od A do Z. To także dobór odpowiednich materiałów, estetyka wykonania i wygoda użytkowania, co zdecydowanie przekłada się na długowieczność narzędzi oraz wysoki komfort pracy. Nitownica hydrauliczno-pneumatyczna KJ73 to urządzenie, które świetnie sprawdzi się podczas wymagających prac na liniach produkcyjnych. Szczegółowe informacje o modelu KJ73 zostały opisane w dalszej części artykułu.

star_rateOcena artykułu 0
Nowa nitownica pneumatyczna FAR AU250. Jak działa i jak jej używać?
03 / Nov / 2020

Nitownica pneumatyczna z automatycznym podajnikiem jest narzędziem, które przyspiesza proces łączenia dwóch blach.  Gwarancja trwałych oraz wytrzymałych połączeń nitowanych idzie w parze z doborem  i użyciem odpowiednich do tego celu narzędzi oraz elementów złącznych najwyższej jakości. Do czego dokładnie służy nasz nowy produkt w asortymencie, jakim jest Nitownica pneumatyczna z automatycznym podajnikiem nitów AU250 od marki FAR? Szczegółowej odpowiedzi udzielamy w dalszej części artykułu.

star_rateOcena artykułu 0
Przelicznik jednostek ciśnienia: dowiedz się, jak obliczyć MPa na bar, PSI
10 / Sep / 2020

1 MPa ile to bar, a 1 PSI to ile atmosfer? Mało osób zna prawidłowe odpowiedzi na te pytania, dlatego powstał przelicznik jednostek ciśnienia. Jednak, by móc swobodnie poruszać się i interpretować informację zawarte w przeliczniku, a następnie wdrażać te wiadomości i podnosić efektywność pracy, np. z nitownicami pneumatycznymi czy pneumatyczno-hydraulicznymi, należy wiedzieć, co te hasła oznaczają. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje o jednostkach ciśnienia, a także o tym, jakie parametry ciśnienia podczas pracy z nitownicami są: optymalne, bezpieczne i nieobciążające dla narzędzia.

star_rateOcena artykułu 0
Zapraszamy na Targi STOM - TOOL jesienią 2020r.
17 / Apr / 2020

Przemysłowa Wiosna” zawita do Targów Kielce w innym niż zwykle terminie - w dniach od 22 do 24 września 2020 roku. Trudna i pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie skłoniła organizatorów do zmiany terminu na jesień 2020r.

star_rateOcena artykułu 0