Blog Slavi

Nity skręcane - dlaczego warto je wybrać? Sprawdź!
16 / Mar / 2023

Nity skręcane to jedna z najpopularniejszych metod łączenia elementów, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Jest to rozwiązanie szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, głównie w kaletnictwie czy też poligrafii. Nity skręcane gwarantują trwałe i wytrzymałe łączenie materiałów. Ponadto umożliwiają one wielokrotne zdejmowanie i zakładanie nitów. Poznaj zastosowanie i zalety jakie mają nity skręcane. Dowiedz się więcej!

star_rateOcena artykułu 0
Normalia - poznaj ich rodzaje, a także zastosowanie! Sprawdź!
02 / Aug / 2022

Normalia to nazwa określająca elementy wykonane zgodnie z normą definiującą między innymi kształt, rozmiar czy tolerancje wymiarów. Najczęściej spotykane w branży elementów złącznych to DIN lub ISO. Są one stosowane w różnego rodzaju połączeniach między innymi: budowie urządzeń, jak i naprawach w serwisach, warsztatach, halach produkcyjnych. Warto wspomnieć, że często normalia są nazywane - elementami standardowymi.

star_rateOcena artykułu 0
Połączenia nitowe ➡ sprawdź jakie są ich rodzaje i obliczenia
17 / Jan / 2022

Połączenia nitowe służą do nierozłącznego połączenia dwóch lub więcej elementów. Pozwalają na szybki oraz trwały montaż, natomiast demontaż połączenia w odróżnieniu od połączeń śrubowych wymaga mechanicznego usunięcia (zniszczenia) złącza. Zapobiega to rozłączeniu elementów w sposób samoistny lub wskutek niepożądanej ingerencji. Jakie są rodzaje połączeń nitowych? Jak przebiega proces nitowania? Gdzie stosuje się tego typu łączenia? Na te pytania udzielamy konkretnych odpowiedzi w dalszej części artykułu.

star_rateOcena artykułu 0
Skok gwintu, czyli co to jest, i jak poprawnie zmierzyć skok gwintu?
09 / Nov / 2021

Skok gwintu, to dla wielu osób hasło niejasne i mało zrozumiałe, a przecież pojawia się ono w większości dziedzin, które nas otaczają. Skok gwintu, to termin pojawiający się w przemyśle maszynowym, spożywczym, lotniczym, chemicznym i wielu innych. Cała masa produktów na sklepowych półkach została zamknięta właśnie za pomocą systemu gwintowego. Co to jest gwint i skok gwintu? Jak odczytywać tabelę skoków gwintów? Sprawdź to, czytając dalszą część artykułu i wybierz odpowiedni gwint do swoich potrzeb.

star_rateOcena artykułu 0
Elementy złączne, czym są i do czego służą? Dowiedz się więcej!
04 / Oct / 2021

Elementy złączne to m.in. kołki, nakrętki, wkręty, gwoździe, śruby, podkładki, sworznie, nity, nitonakrętki, wpusty, pierścienie i zdecydowanie wiele innych produktów wykorzystywanych w różnorodnych branżach przemysłu. Z elementów złącznych korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy przeprowadzający większe i mniejsze naprawy. Dowiedz się, dlaczego elementy złączne są istotne, jakie rodzaje ich wyróżniamy oraz do czego służą poszczególne z nich.

star_rateOcena artykułu 0
Gwinty calowe, ich wymiary oraz kompletna tabela gwintów calowych ⚙
19 / Jul / 2021

Gwinty calowe, to jeden z rodzajów oznaczenia gwintów, tuż obok gwintów metrycznych, okrągłych, prostokątnych, do drewna, walcowych i wielu innych. Jednakże - czym dokładnie jest gwint, i jakie są standardy gwintów calowych? W dalszej części artykułu znajdziesz konkretne odpowiedzi na te pytania, a także rozpisane od A do Z tabele gwintów calowych, które przydadzą Ci się w codziennej pracy.

star_rateOcena artykułu 0
Jak nitować? Pracuj efektywnie i poznaj sposoby nitowania
17 / May / 2021

Jak nitować? To pytanie pojawia się coraz częściej, ponieważ przedsiębiorstwa, w których proces łączenia elementów jest istotnym działaniem chcą poprawiać swoją wydajność i efektywność. A jak wiadomo, przy tak postawionym sobie zadaniu każdy szczegół wydaje się istotny oraz wymaga analizy. To, dlaczego warto wiedzieć czym jest nitowanie, jak nitować i jaki może mieć to wpływ na usprawnienie funkcjonowania firmy zostało dokładnie przedstawione poniżej.

star_rateOcena artykułu 0
Jakie są rodzaje stali nierdzewnej i jak czytać oznaczenia stali? Sprawdź to!
24 / Mar / 2021

To jakie rodzaje stali nierdzewnej są dostępne jest istotne dla wielu branż i przedsiębiorstw. W końcu stal nie bez powodu jest materiałem, który słynie z dużej popularności. Jest ona ceniona przede wszystkim, ze względu na wysoką wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, wgniecenia). Ponadto stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje - nie ulega procesowi korozji, który jest niepożądanym działaniem związanym z etapowym niszczeniem materiałów.

star_rateOcena artykułu 0