Kategorie bloga

Certyfikaty

Jakość

Nowość! Nitownica do nitonakrętek hydrauliczno-pneumatyczna - KJ73

star_rateOcena artykułu 0

KJ73 to następca modelu KJ70, który od kilku lat jest popularnym narzędziem uznawanym jako wydajne i praktyczne. Jak wiadomo nie od dziś - nitownice marki FAR są cenione na całym świecie, co wynika z wysokiej jakości wykonania sprzętu od A do Z. To także dobór odpowiednich materiałów, estetyka wykonania i wygoda użytkowania, co zdecydowanie przekłada się na długowieczność narzędzi oraz wysoki komfort pracy. Nitownica hydrauliczno-pneumatyczna KJ73 to urządzenie, które świetnie sprawdzi się podczas wymagających prac na liniach produkcyjnych. Szczegółowe informacje o modelu KJ73 zostały opisane w dalszej części artykułu.

Podstawowe informacje - nitownica do nitonakrętek

Ręczne nitownice do nitonakrętek znajdują zastosowanie jako narzędzia warsztatowe, oraz  w działach utrzymania ruchu, czyli wszędzie tam, gdzie nitowanie jest incydentalne. 

Nitownice pneumatyczno-hydrauliczne FAR przeznaczone są do pracy ciągłej na liniach produkcyjnych oraz podczas realizowania prac, które wymagają wysokiej wydajności nitowania.

Nitonakrętki montuje się w celu instalacji gwintowanej wkładki w materiale, jednocześnie łącząc warstwy detalu. Tak otrzymane połączenie z gwintem jest trwałe, szybkie oraz pozwala na uzyskanie złączy z różnych materiałów, jak np. gwint ze stali nierdzewnej w aluminiowym detalu.

Warto podkreślić, iż wysoka efektywność, trwałość oraz bezpieczeństwo pracy jest nierozerwalnie związane z nitownicami hydrauliczno – pneumatycznymi marki FAR.

Schemat nitowania - nitownica hydrauliczno-pneumatyczna marki FAR KJ73

Nitownice pneumatyczno-hydrauliczne są narzędziami profesjonalnymi, które cechują się znaczną szybkością pracy, oraz dużą siłą zaciskania, co pozwala na sprawny i szybki przebieg prac. Ponadto nitownica KJ73 dedykowana jest dla stanowisk pracy na liniach produkcyjnych. Zewnętrzny booster w połączeniu z „pistoletem” nitownicy powieszonym na balansjerze lub zamontowanym na ramieniu ustalającym - zwiększa ergonomię i precyzję pracy.

Opisywany model nitownicy poleca się do działań na liniach montażowych o dużej wydajności i zaciągania nitonakrętek o średnicy od M4 do M12.

Szczegółowy podział nitownic ze względu na rodzaj i ich przeznaczenie znajduje się na naszej stronie w zakładce "Nitownice FAR": https://slavi.pl/11-nitownice-far.

Zewnętrzny booster do nitownic KJ73

 Zewnętrzny booster do nitownic KJ73 FAR

Nitownice pneumatyczno-hydrauliczne KJ73 posiadają w zestawie zewnętrzny booster, który znacznie ułatwia proces nitowania. Operator nitownicy podczas prac manipuluje lekkim pistoletem. Opisywany booster montowany jest na stanowisku, a długi przewód 180-220 cm, pozwala na swobodna pracę.

Nitownica do nitonakrętek KJ73 FAR - specyfikacja

Narzędzie KJ73 przystosowane jest do nitonakrętek z aluminium, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej o średnicach Ø M4-M12 oraz do nitotrzpieni stalowych Ø od M5 do M8. Poniżej znajduje się tabela informująca o rodzajach nitonakrętek, ich średnicy i materiale jaki można stosować z nitownicami typu KJ73. W tabeli wyróżnione zostały także dane, takie jak: siła maksymalna, skok czy długość przewodu (narzędzie dostępne jest z przewodem o długości od 1,8 m do 2,2 m co pozwala na komfortową, wygodną pracę).

Tabela 1. Rozmiary oraz rodzaje materiałów nitonakrętek, które można zaciągać przy użyciu nitownic do nitonakrętek KJ73.

Rozmiary i rodzaje nitonakrętek do nitownicy marki FAR KJ73

Sukces związany z odpowiednim i trwałym połączeniem elementów zależny jest od doboru właściwych narzędzi do rodzaju obiektów, które mają zostać znitowane. Jeżeli zależy nam na działaniach efektywnych i wydajnych istotna jest analiza zadań do wykonania, jak i sprawdzenie dokładnego przeznaczenia narzędzi, które mają przyspieszyć pracę oraz utrzymać jej satysfakcjonujący poziom w kwestiach jakości.

Przed użyciem nitownicy, warto zapoznać się z przelicznikiem jednostek ciśnienia. Zapewnienie prawidłowych parametrów, jeśli chodzi np. o sprężone powietrze pozwala na osiąganie wyższej produktywności i niższych kosztów pracyhttps://slavi.pl/blog/aktualnosci-i-porady/przelicznik-jednostek-cisnienia-dowiedz-sie-jak-obliczyc-mpa-na-bar-psi.html

W poniższej tabeli zostały wyróżnione najważniejsze parametry charakteryzowanego narzędzia, takie jak: maksymalna siła, z którą może pracować nitownica do nitonakrętek, ciśnienie robocze, waga, zużycie powietrza na cykl z zasysaniem i inne.

Tabela 2. Specyfikacja techniczna - nitownica hydrauliczno-pneumatyczna FAR KJ73

Specyfikacja techniczna - nitownica hydrauliczno-pneumatyczna FAR KJ73

Nitownica hydrauliczno-pneumatyczna – akcesoria

Akcesoria marki FAR

Do każdej nitownicy, w tym nitownic pneumatycznych w naszej ofercie posiadamy różnorodne akcesoria, które w zależności od formy pracy mają na celu jej przyspieszenie i uproszczenie. Nitownica do nitonakrętek od producenta FAR, model KJ73 możliwa jest o rozbudowanie elementów poprzez:

  • zestaw do mocowania nitotrzpeni: umożliwia on instalację nitotrzpieni dla nitownic KJ45, KJ45/S oraz KJ73,
  • przedłużane trzpienie i głowice: umożliwiają zaciąganie nitonakrętek w trudno dostępnych miejscach dla nitownic KJ45, KJ45/S i KJ73.

Wszystkie nitownice hydrauliczno-pneumatyczne dostępne w Slavi zostały szczegółowo scharakteryzowane tutaj: https://slavi.pl/29-nitownice-hydrauliczno-pneumatyczne

Podsumowanie - nitownica pneumatyczno-hydrauliczna FAR

Nitownica hydrauliczno-pneumatyczna do nitonakrętek M4 M5 M6 M8 M10 M12 - KJ73 marki FAR polecana jest do pracy na liniach montażowych.

To wydajne, komfortowe w użytkowaniu, szybkie i bezpieczne urządzenie, które poprawia efektywność pracy, gdzie łączenie elementów odgrywa ważną rolę. Ponadto, dzięki zewnętrznemu boosterowi praca operatora jest znacznie mniej czasochłonna i skomplikowana.

Najważniejsze podczas wyboru nitownicy jest sprawdzenie informacji o jej konkretnym przeznaczeniu, rodzaju nitonakrętek, które są z nią kompatybilne. Dostosowanie nitownicy do formy i rodzaju planowanych prac pozwoli na 100% wykorzystanie możliwości narzędzia, co przełoży się na szybszą realizację zadań.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko nitownice ale także produkty z kategorii nitonakrętek, nitotrzpieni czy nitów. Istnieje możliwość wykonania produktu na zamówienie, zgodnie z życzeniem klienta - po ówczesnym złożeniu zapytania niestandardowego.