Rodzaje nitonakrętek
Rodzaje nitonakrętek
Nitonakrętki są niezwykle przydatne w budownictwie, przemyśle oraz w wielu pracach remontowych. Umieszczane są w blachach lub innych materiałach cienkościennych.
Elementy zyskały popularność, ponieważ w cienkościennym materiale nie ma możliwości nagwintowania otworu. A dzięki nitonakrętkom można szybko i bez problemu połączyć cienkościenne elementy.
Etapy wykonywania połączeń nitowych za pomocą nitonakrętek:
-
Wkręcanie nagwintowanego trzpienia do głowicy.
-
Osadzenie nitonakrętki w otworze.
-
Dociśnięcie nitonakrętek przez głowicę do materiału i wykonanie spęczenia.
-
Wykręcenie trzpienia.
Aby w pełni cieszyć się korzyściami tych elementów, warto pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju nitonakrętki.
Nitonakrętki możemy podzielić ze względu na materiał wykonania (stal ocynkowana, nierdzewne lub aluminium), kształt (np. sześciokątne, okrągłe), rozmiar (skala od M3 do M16) oraz typ (szczelne lub otwarte).
W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór nitonakrętek. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni rodzaj elementów do Twoich potrzeb.
Nitonakrętki ze stali ocynkowanej, ze stali nierdzewnej czy aluminium?
Nitonakrętki mogą być wykonane m.in. ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej czy aluminium. Elementy ze stali nierdzewnej są najbardziej odporne na proces korozyjny i mają najwyższe parametry mechaniczne. Nitonakrętki wykonane z aluminium są bardziej elastyczne i miękkie, dzięki czemu są łatwe w montażu. A nitonakrętki ze stali ocynkowanej łączą niezłe parametry mechaniczne i odporność na korozję z umiarkowaną ceną.
Kształt nitonakrętki
Wśród nitonakrętek możemy wyróżnić takie kształty elementów jak: okrągłe lub sześciokątne. Nitonakrętki o sześciokątnej budowie redukują obracanie się elementu w materiałach.
Nitonakrętki - rozmiar
Wybierając nitonakrętki należy również wziąć pod uwagę rozmiar elementów, które będą do nich wkręcane. Parametr ten to średnica gwintu w danej nitonakrętce. Najczęściej spotykane rozmiary to M3 do M16.
Typ zakończenia nitonakrętki
Nitonakrętki mogą mieć otwarte lub szczelne zakończenie. Wybór elementu pod kątem tego parametru ma wpływ na szczelność. Zamknięte nitonakrętki wykorzystywane są do elementów, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych.
Wybór rodzaju nitonakrętek jest ściśle związany ze specyfiką danej pracy. Aby dobrać odpowiedni element, należy szczegółowo przyjrzeć się wymaganiom technicznym. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nitonakrętki pomogą Ci w pracy, ale również będą służyć Ci bezawaryjnie przez lata.
Pamiętaj również o wykorzystaniu właściwego narzędzia do pracy z nitonakrętkami. Nitownica ułatwia i przyspiesza łączenie cienkościennych materiałów za pomocą nitonakrętek. Urządzenie gwarantuje precyzję i trwałość wykonania połączeń.
W naszym asortymencie znajdziesz wszelkie rodzaje nitonakrętek najwyższej jakości. Skorzystaj z naszej oferty!
Certyfikaty
Rodzaje nitonakrętek
Jest 11 produktów.