Nity bananowe typu Graf

Nity do plastiku

Na czym polega nitowanie?

Nitowanie to proces, który polega na połączeniu ze sobą elementów konstrukcyjnych w sposób trwały. Występują różnego rodzaju nity, które znajdują zastosowanie w łączeniu różnych tworzyw. Możemy połączyć zarówno miękki i mniej trwały materiał jak plastik, ale też mocne i solidne elementy konstrukcji. Na przebieg procesu ma również wpływ wykorzystana nitownica. Najlepiej, aby wybrać produkt dobrej jakości od dobrego producenta.

Rodzaje nitów i ich zastosowanie

Wyróżniamy wiele rodzajów nitów. Występują zarówno nity standardowe, zrywalne, karbowane czy nity plastikowe. Różnią się one też rozmiarem, materiałem, z którego zostały wykonane oraz rodzajem łba. W nitach, w których występuje duża główka, zapewnione jest mocne trzymanie i bezpieczeństwo izolacji. Zastosowanie jakie mają nity jest bardzo szerokie. Wspomniane nity zrywalne sprawdzą się przy takich pracach jak montaż osłony silnika, listew podłogowych czy nadkoli. Nadają się one do łączenia różnych materiałów, które charakteryzują się zróżnicowanymi właściwościami. Innego rodzaju nity aluminiowe nadają się do plastiku i zderzaków.

W zależności od potrzeb, sam możesz zdecydować, który rodzaj nitów sprawdzi się najlepiej do danego zadania. Strony internetowe są pełne ofert dotyczących nitów czy nitonakrętek, pamiętaj jednak, aby wybierać tylko sprawdzonych sprzedawców.

Nity bananowe typu Graf

Nity bananowe bardzo dobrze nadają się do stosowania w materiałach miękkich i łamliwych jak drewno, skóra, plastik a nawet karton. Bardzo dobrze przylegają do łączonego materiału, nawet przy stosowaniu elementów różnej grubości.

Certyfikaty

Jakość

Nity bananowe typu Graf

Duży zakres łączonych grubości • Optymalne parametry mocowania na nierównych powierzchniach • Bardzo dobre wyniki łączenia szczególnie kruchych lub delikatnych materiałów. Na zamówienie dostępny także z kołnierzem poszerzanym lub z innych...