Nity mosiężne

Nity mosiężne

Nity mosiężne wykorzystuje się podczas osadzania rękojeści noży, łączenia cienkich elementów z drewna, metalu, tworzywa sztucznego oraz skóry. Nity mosiężne są również powszechnie wykorzystywane do celów dekoracyjnych. Główną ich zaletą jest duża elastyczność.

Czym jest nitowanie?

Nitowanie jest metodą polegającą na trwałym łączeniu ze sobą różnych elementów konstrukcyjnych. Należy odpowiednio dobrać rodzaj nitu, aby połączenie było poprawne. Występuje wiele rodzajów nitów, nitonakrętek oraz szeroka gama urządzeń służących do nitowania, czyli nitownic. Z uwagi na różnego rodzaju potrzeby i wymagania, nity posiadają różne wymiary i różni je głównie średnica otworu.

Z jakich materiałów wytwarzane są nity?

Rodzaj nitów często jest wybierany ze względu na typ materiału, z którego zostały wykonane. Dostępnych jest wiele różnych opcji nitów, wykonanych z różnego rodzaju metalu czy innego tworzywa sztucznego.

Jednymi z najczęściej wybieranych są nity aluminiowe. Są one bardzo zróżnicowane i w zależności od składu, charakteryzują się innymi cechami. Równie popularne są nity stalowe, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one wykorzystywane głównie do zszywania różnych elementów stalowych. Wyróżniamy też nity ze stali nierdzewnej, które znajdują szerokie zastosowanie w miejscach narażonych na powstawanie korozji. Ponadto są one wykorzystywane tam gdzie wymagana jest sterylność, czyli w przychodniach i szpitalach, jak i również w przemyśle spożywczym. Występują też nity miedziane, brązowe, plastikowe oraz nity mosiężne.

Rodzaje nitów pod względem kształtu łba

Wyróżniamy kilka rodzajów nitów, takie jak z łbem kulistym, stożkowym czy z kołnierzem. W zależności od potrzeb możemy dobrać nity o odpowiedniej charakterystyce.

  • Nity z łbem kulistym - ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne, mają one niski profil.

  • Nity z łbem stożkowym - znajdują swoje zastosowanie w sytuacjach, gdy konieczne jest uzyskanie płaskiej powierzchni.

  • Nity z dużym kołnierzem - są stosowane podczas przytwierdzania do twardego podłoża elementów, które są delikatne.

Kiedy warto wybrać nity mosiężne?

Mosiężne nity świetnie sprawdzą się podczas łączenia cienkich elementów z różnego rodzaju materiałów. Dzięki dużej elastyczności mają one wiele zastosowań. Za pomocą nitów mosiężnych można złączyć zarówno elementy metalowe, drewniane, skórzane czy też takie z tworzyw sztucznych. Nity mosiężne znajdują też zastosowanie podczas tworzenia elementów dekoracyjnych.

Certyfikaty

Jakość

Nity mosiężne